Archiv aktualit webu Šalvej-divotvorná.info

srpen 2011

Salvinorin A je v ČR od 22. 4. 2011 nelegální.

Salvinorin A je v ČR od 22. 4. 2011 nelegální.

Halucinogen Salvinorin A byl novelou zákona č. 106/2011 Sb. zařazen na seznam látek spadajících pod režim zákona o návykových látkách č. 167/1998 Sb. (pozn.: salvinorin A je psychoaktivní, avšak ne návykový). Dá se očekávat, že pěstování rostlin pro okrasné a botanické účely dále nebude aktivně postihováno. Obchodování s extrakty, sušení a prodej listů za účelem kouření nebo extrakce je od 22.4.2011 nelegální.červenec 2008

Šalvěj divotvorná je konečně k dispozici!

Šalvěj divotvorná je konečně k dispozici!S potěšením mohu oznámit, že řezy Šalvěje divotvorné jsou již k dispozici. Šalvěje jsou kvalitně prokořeněné a jsou zasazeny v předhnojeném substrátu Plagron. Rostliny jsou zvyklé na pokojovou vlhkost, velikost je i s květináčem 25-30cm. Pokud máte o rostliny zájem, kontaktujte mne přes formulář.

červen 2008

Rozmnožujeme Šalvěj divotvornou řízkováním

Do sekce pěstování jsem vložil článek o řízkování (resp. klonování) Šalvěje divotvorné. Jedná se o nejběžnější způsob množení, který zvládne i zahradník 'začátečník'. Článek popisuje osvědčený postup i s fotografiemi, zabývá se nejčastějšími chybami a možnými problémy, které se mohou při řízkování Šalvěje vyskytnout.

květen 2008

Zprovozněna galerie o Šalvěji divotvorné

Rostlinkám se již opravdu daří a protože bych se s Vámi rád podělil o fotografie, které při pěstování pořídím, vytvořil jsem novou sekci galerie Šalvěje divotvorné. Naleznete zde fotky dokumentační i čistě pro radost. Chystám také v nejbližší době přidat fotoseriál o řízkování šalvěje.

duben 2008

Množení Šalvěje divotvorné pomocí tkáňových kultur

V sekci pěstování přibyl zajímavý článek o množení Šalvěje divotvorné pomocí tkáňové kultivace. Tato technika umožňuje dosáhnout vysoké efektivity při množení rostlin. Článek i bohatý fotografický materiál o kultivaci nodů a listů šalvěje divotvorné dodal kolega pěstitel Salvius. Díky. 

březen 2008

Řezy Šalvěje divotvorné stále nejsou

Rostlinky Šalvěje divotvorné stále nejsou k dispozici. Dobrou zprávou však je, že s přibývající fotoperiodou i rostliny šalvěje rostou rychleji, takže předpokládám, že řízkování bude možné častěji a prodej budu moci zahájit na začátku května. Do té doby nemá cenu psát, šalvěje na prodej nemám.

leden 2008

Stále nedostatek rostlin

Letošní zima byla vůči šalvěji krutá. Pěstuji sice nové rostlinky, ale je jich málo a rostou pomalu, takže k dispozici budou šalvěje až na jaře. Děkuji za pochopení.

listopad 2007

Nedostatek rostlin

V zimních měsícíh bohužel nejsem schopen pokrýt veškerou poptávku po rostlinách. Proto teď nemohu přijmout žádné další objednávky. Děkuji za pochopení.

listopad 2007

Doplněny časté otázky

Sekce časté otázky prošla drobným rozšířením a zpřehledněním.říjen 2007

Úspěšný boj proti smutnicím se Steinernema feltiae

Doplněn článek o boji proti smutnicím. Najdete zde rady a zkušenosti, které Vám pomohou se tohoto otravného škůdce zbavit. Jako nejúčinější se ukázaly parazitické hlístice Steinernema feltiae, o kterých je článek především.

září 2007

Časté otázky o Šalvěji divotvorné

Na stránku Časté otázky jsem doplnil jsem první várku dotazů, které jste mi zaslali. Vhodně doplňují informace o pěstování a pokud Šalvěj vlastníte, věřím, že Vám budou přínosnem.

září 2007

Doplněň článek o šalvěji

Doplnil a rozšířil jsem článek o původu, účincích, metodách užití a o rizicích Šalvěje divotvorné. Na stránce najdete také množství odkazů na kvalitní informační zdroje.

září 2007

Škůdci a nemoci šalvěje

Připravil jsme pro Vás přehled nejčastějších škůdců a nepříjemných nemocí, které si mohou na šalvěji smlsnout. A pokud je již Vaše rostlinka napadena, stránka Škůdci a nemoci napadající Šalvěj Divotvornou by Vám měla pomoci.

září 2007

Stránky startují

1.září se oficiálně spouští stránky o magické rostline Šalvěji Divotvorné. Věřím, že budou brzy plné rad, nápadů a tipů, souvisejících s jejím pěstování. Příjemné čtení.