Šalvěj divotvorná - informace o pěstování rostlin

Šalvěj divotvorná - rostlinaTyto stránky pojednávají o obdivuhodné rostlině Šalvěji divotvorné a o jejím pěstování. Jejím domovem jsou pralesy v mexických horách Sierra Mazateca, kde je po celý rok příjemná teplota a vysoká vlhkost. Pokud tedy není Šalvěj otužená, v našich podmínkách rychle ztratí vlhkost, listy zčernají a rostlina hyne. Proto je sehnat otuženou rostlinu velmi obtížné.

Pěstování Šalvěje nevyžaduje žádné zvláštní dovednosti, postačí světlé místo někde za oknem. Za dobrou péči se Vám však Šalvěj odvděčí krásnými sametovými listy. Pokud chcete vědět o této rostlině více, je tu pro Vás samostatná stránka Šalvěj divotvorná. Zdařilé fotografie Šalvěje najdete v sekci galerie

Šalvěj také obsahuje halucinogen salvinorin A, který způsobuje optické halucinace, deformaci reality či depersonilaci. Často popisované je také vidění vícerozměrného prostoru, cestování časem a různé spirituální zážitky. Lze tak prožít nevšední zážitek, což ale nemusí být někdy příjemné a někdy může být i nebezpečné. Rostliny slouží pouze k pěstitelským a okrasným účelům. Nenesu žádnou odpovědnost za nesprávné užití Vašich rostlin.

Pěstování Šalvěje divotvorné pro okrasné účely je legální. Sušení šalvěje a extrakce Salvinorinu A z listů je v ČR od roku 2011 nelegální.


Novinky na stránkách

srpen 2011

Salvinorin A je v ČR od 22. 4. 2011 nelegální.

Salvinorin A je v ČR od 22. 4. 2011 nelegální.

Halucinogen Salvinorin A byl novelou zákona č. 106/2011 Sb. zařazen na seznam látek spadajících pod režim zákona o návykových látkách č. 167/1998 Sb. (pozn.: salvinorin A je psychoaktivní, avšak ne návykový). Dá se očekávat, že pěstování rostlin pro okrasné a botanické účely dále nebude aktivně postihováno. Obchodování s extrakty, sušení a prodej listů za účelem kouření nebo extrakce je od 22.4.2011 nelegální.

červenec 2008

Šalvěj divotvorná je konečně k dispozici!

Šalvěj divotvorná je konečně k dispozici!S potěšením mohu oznámit, že řezy Šalvěje divotvorné jsou již k dispozici. Šalvěje jsou kvalitně prokořeněné a jsou zasazeny v předhnojeném substrátu Plagron. Rostliny jsou zvyklé na pokojovou vlhkost, velikost je i s květináčem 25-30cm. Pokud máte o rostliny zájem, kontaktujte mne přes formulář.
červen 2008

Rozmnožujeme Šalvěj divotvornou řízkováním

Do sekce pěstování jsem vložil článek o řízkování (resp. klonování) Šalvěje divotvorné. Jedná se o nejběžnější způsob množení, který zvládne i zahradník 'začátečník'. Článek popisuje osvědčený postup i s fotografiemi, zabývá se nejčastějšími chybami a možnými problémy, které se mohou při řízkování Šalvěje vyskytnout.

Ukázkové řezy šalvěje:

velká Šalvějřez v inkubátoruvětší rostlinazaštíplá Šalvěj se košatí
velká Šalvějřez v inkubátoruvětší rostlinazaštíplá Šalvěj se košatí
menší Salvia Divinorumčas na větší květináččerstvě přesazený řezŠalvěj v PET lahvi
menší Salvia Divinorumčas na větší květináččerstvě přesazený řezŠalvěj v PET lahvi