Časté otázky

Pokud máte nějaký dotaz nebo Vám není něco jasné ohledně Šalvěje divotvorné, prodeje rostlin, nebo máte tip na rozšíření či doplnění těchto stránek, dejte mi vědět přes kontaktní formulář. Pokusím se Vám co nejlépe odpovědět. Díky.

Semena Šalvěje divotvorné jsou velmi vzácná a mají minimální klíčivost.

Jsou k dostání semena Šalvěje divotvorné?

Sehnat semena Šalvěje divotvorné je velice obtížné. V našich podmínkách totiž kvete vyjímečně a i když se to podaří, vzniklá semena bývají neplodná. To je nejspíše způsobeno tím, že tato rostlina byla uměle vyšlechtěna lidmi.

Šalvěj se tedy množí pouze vegetativně (řízkováním) a jediná možnost, jak ji získat je sehnat si řízek, nebo rovnou celou rostlinu. 

 

Jak rychle Šalvěj divotvorná roste?

Pokud rostlině vytvoříte kvalitní podmínky, roste až překvapivě rychle. Za měsíc může vytvořit mnoho pater s listy o velikosti dlaně. Dostatek světla také podporuje tvorbu sekundárních stonků, špatné světelné podmínky obvykle znamenají vytáhlou rostlinu s řídkými patry. Platí také, že čím větší rostlina je, tím roste rychleji.

Rychlost růstu také závisí na půdě, vlhkosti a případném napadení škůdci. Když rostlina zpomaluje růst i přes dostatek živin i světla, určitě Šalvěj nepřehnojujte. Růst rostliny se nezrychlí a nadbytek živin ji může spálit. Problém pomalého růstu je pak třeba hledat jinde - uhnívání kořenů z přelití, škůdci v půdě apod.

 

Jak lze Šalvěj podpořit, aby byla hustější a košatější?